O nas

Gdy zobaczyliśmy go pierwszy raz, stał jak statek zakotwiczony na oceanie zielonych fal, dumnie prężył zbite izerskim wiatrem dwustuletnie deski. Zaproszenie do podróży w nieznane przyjęliśmy od razu z myślą, że to jest nasze miejsce na ziemi. Zakochaliśmy się w przestrzeni, w dawno minionym czasie, w przepięknej panoramie na brzegu tego morza łąk. Blisko do wszystkiego, ale jednak samotnie, czekał na zbawienny podmuch życia. Nasza podróż zaczęła się i wciąż trwa. Z pasją, nie szczędząc wysiłków, początkowo nieśmiało, tworzyliśmy to miejsce jeżdżąc z daleka, by wreszcie osiąść w nim na stałe. Stylowe wnętrza, niesamowita przytulność, ogród do marzeń i bliskość dzikiej natury to idealne miejsce na prawdziwy wypoczynek. Zbyt nudno? Nie!


 Chata Rycha to idealna baza wypadowa - dla aktywnych są w okolicy trasy rowerowe, tak zwane "single tracki", wyciągi narciarskie, trasy biegowe i szlaki turystyczne, góry, jeziora i spływy kajakowe. Dla zainteresowanych kulturą przeróżne festiwale, niezliczone zamki, pałace, muzea, historyczne miasta do zwiedzania. Pobliski Świeradów-Zdrój rozpieszcza ciało i duszę bogatą paletą zabiegów regeneracyjnych.


 Gdy w pokojach królują historyczne meble i akcesoria z babcinych czasów, garażem zawładnęły zabytkowe jeepy i Rych pojawia się przy ognisku, zabawiając gości swoim talentem do opowiadania zabawnych historyjek. Nasza dewiza to "można robić prawie wszystko, ale nie trzeba nic".


  Przybywajcie więc do tego magicznego domu, w Góry Izerskie, gdzie mieszka miłość do dawnego rzemiosła, zegarmistrz dba o bijące zegary, a w małej pracowni powstają dzieła z metalu i drewna, gdzie każdy drobiazg ma swoją duszę, przywraca się życie starym przedmiotom i dba o harmonię powolnego życia. Zapraszamy serdecznie!